ISTORIJA

Primenantis vaikystės prisiminimus, prabangą, saldumą ir jausmingumą, šokoladas yra ne tik maistas - tai terapija. - Christelle Le Ru

Ar žinote iš kur atsiranda šokoladas? Ar kada esate matę kakavos pupelę? Daugelis žmonių susiduria tik su galutiniu rezultatu - šokolado plytele ar puodeliu karštos kakavos. Šie dieviškai skanūs gaminiai gali sugrąžinti malonius prisiminimus, arba tiesiog pradžiuginti. Šokolado gamyba yra labai tikslus, ilgas ir magiškas procesas. Kiekvienas mažas žingsnis turi įtakos pagaminto šokolado kokybei. Dėl didelio rūpesčio ir pasididžiavimo, kurį mūsų gamintojai įdeda į savo darbą, šias pupeles galima paversti šokoladu, kuris privers šypsotis tiek mažus, tiek didelius.

PROCESAS

Didžiausios kakavos gamybos šalys yra Dramblio Kaulo Krantas bei Gana. Viskas prasideda nuo kakavmedžio auginamo siauroje subtropinėje juostoje aplink pusiaują. Nors kakavmedžiams ir patinka šiluma, jie nemėgsta ilgo buvimo saulėje. Dėl šios priežasties, kakavmedžiai yra auginami medžių pašonėje. Prinokus vaisiams, jie būna renkami rankomis, kad nepažeistų medžių. Tuomet kakavos pupelės yra išimamos iš ankšties, išdėliojamos kartu su minkštimu ir fermentuojamos bei džiovinamos saulėje kakavmedžių ūkiuose. Po džiovinimo, didžioji likusių kakavos pupelių dalis keliauja į Europą, kur jos susmulkinamos, skrudinamos ir smulkiai sumalamos. Šio proceso galutinis produktas yra vadinama kakavos mase, kuri vėliau turi būti spaudžiama, kad būtų pagamintas kakavos sviestas, naudojamas galutinio šokolado klampumui sumažinti. Po ilgo presavimo, iš kakavos masės gaunama maždaug 55% kakavos sviesto ir 45% kakavos miltelių. Būtent šiuo metu, belgiško šokolado specialistai pasitelkia savo magiją. Jų darbas apima tris gyvybiškai svarbius procesus, dėl kurių belgiškas šokoladas yra toks unikalus: ingredientų parinkimas, rafinavimo procesas ir tikrojo šokolado konstravimas.